KOCAMAN METAL olarak, ülkemizin zengin hammadde kaynaklarını, genç ve dinamik iş gücü ile bir araya getirerek, Trafik ürünlerine özellikle imalat sistemlere alternatif olarak, Ferfoşe imalat taşıyıcı sistemler üzerine yatırımlarımızı yaptık.

Hedefimiz hem ülkemiz için önemli olan imalat sektörüne katkıda bulunmak, hem coğrafyamız gereği deprem koşullarına dayanıklı yapılar yapmak, hem çelik kullanımıyla hammadde kaynaklarımızı daha verimli kullanmak, hem de yatay mimari ile insan doğasına uygun projeler yapmak istiyoruz.

Bu hedeflere sektörü iyi bir şekilde analiz ederek ilerliyoruz. Kocaman Metal İmalat taşıyıcı sistemler ülkemiz için yeni bir sektör. 2000’ li yılların başından itibaren hem üretim hem de kullanım alanı artıyor. Fakat yeni bir sektör olması dolayısıyla bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Mühendis ve mimarların sektördeki sayıları hala oldukça az. Bu da yapılan projelerin mimari ve mühendislik hizmeti açısından ciddi anlamda eksik olmasına yol açıyor. Ayrıca imalat ve yerinde uygulama konusunda teknik sorunlarda gözlemleniyor.

Bizler, Kocaman Metal İmalat taşıyıcı sistemlerin statik analiz ve demir tasarım konusunda mühendisleriyle, anahtar teslim projelerde mimarlarla, üretimde son teknoloji makinalarıyla, sahada uygulamada ise alanında iyi ustalarla çalışıyoruz.